Objektiiv – Mõtestatult haridusest

Raadiosaates Objektiiv vestlevad saatejuht Markus Järvi ja sotsioloogiaprofessor Ülo Vooglaid Eesti haridusest,  nii indiviidi kui ühiskonna heaolu ja õitsengu alustalast. Harimata inimene ja ühiskond on õnnetus endale ja teistele.

Professor Ülo Vooglaid avab selgelt ja loogiliselt, mis  on ikkagi haridus ja kuidas haritud oleks on asendamatu eeldus nii indiviidi kui ühiskonna õitsenguks.

Kasulik kuulamine igaühele, sõltumata tegevus- või eluvaldkonnast, ametipositsioonist või vanusest. Haritud olek on vajalik igal eluetapil.

Kahjuks räägitakse endiselt kõikjal hariduse andmisest, mis tähendab, et terve ühiskonna tasemel on arusaamine haridusest laua kahjulikult nigel.

Saates käsitletakse põgusalt ka valitsuse kava tõmmata taburet alt ära erakoolidelt, mis pakuvad väga unikaalseid õppimise võimalusi lastele, kelledele riigi- või omavalitsuskoolis korraldatud õpe ja üldine korraldus ei sobi, vaid mõjub pigem laastavalt kui kasulikult.

126 sõna
5189 vaatamist
Ülokool

Ülokool on veebiväljaanne, kus avaldame Ülo Vooglaiu materjale, artikleid ning esinemiste heli- ja videosalvestusi. Kõik avaldatud materjalid on üksnes personaalseks kasutamiseks.