Objektiiv – Kuidas hävitada ühte rahvast

Raadiosaates Objektiiv vestlevad saatejuht Markus Järvi ja sotsioloogiaprofessor Ülo Vooglaid sellest, kuidas tänapäeval hävitatakse terveid rahvusi ja rahvuskultuure.

Vaata edasi

Objektiiv – Mõtestatult haridusest

Raadiosaates Objektiiv vestlevad saatejuht Markus Järvi ja sotsioloogiaprofessor Ülo Vooglaid Eesti haridusest,  nii indiviidi kui ühiskonna heaolu ja õitsengu alustalast. Harimata inimene ja ühiskond on õnnetus endale ja teistele.

Vaata edasi

Objektiiv – Kuidas parandada Eesti poliitkultuuri?

Raadiosaates Objektiiv vestlevad saatejuht Markus Järvi ja sotsioloogiaprofessor Ülo Vooglaid Eesti poliitkultuurist ning ühiskonda labiliseerivatest ja stabiliseerivatest nähtustest.

Vaata edasi

Ülo Vooglaid: Juht versus juhtivtöötaja

Mis teeb isikust hea ja oma ametis toimiva juhi? Millest ära tunda kehva ja kahjulikku juhti? Ülo Vooglaid avab mis vahe on juhil ja juhtivtöötajal. Vaata edasi

Ülo Vooglaid: Mis on probleem?

Ülokool toob teieni katkeid arutelust Ülo Vooglaiuga, kus seekord on teemaks probleemi mõiste.

Vaata edasi

Ülo Vooglaid: Laps ja maailm

Inimene kujuneb selliseks, milliseks teda peetakse. Kui last pidada tohmaniks ja halvaks, siis kujunebki ta selliseks. Kui pidada last arukaks, tubliks ja isiksuseks, siis kujunebki temast suurepärane isiksus.

Vaata edasi

Ülo Vooglaid: Vanaisa ja õnn

Üo Vooglaid räägib sellest, kuidas vanaisa tarkus on aidanud temal kasvada inimeseks. Ülo ütleb, et tal on olnud väga palju õnne, et tal oli selline suurpärane vanaisa, kel polnud iial kahju ajast, mis temale kulutas.

Vaata edasi

Ülo Vooglaid: Kas ja miks on mõtet käia ülikoolis?

Ega ülikool matsi ei riku, mats jääb ikka matsiks. Kas ja miks on mõtet käia ülikoolis?

Vaata edasi

Ülo Vooglaid: Väikese inimese suur rõõm

Mida me saame oma laste heaks teha, et nad oleks õnnelikud ja saaks ka täiskasvanuna olla õnnelikud, et nende kogemused oma lapsepõlvest oleks sellised, millele ka täiskasvanueas saab toetuda.

Vaata edasi

Ülo Vooglaid: Milleks metodoloogia?

Ööülikooli stuudios on Ülo Vooglaid. Teemaks on seekord küsmus, “Mis on ja milleks metodoloogia?”.

Vaata edasi